Kategorie

Výrobci

Žádný výrobce

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Fomei

Odběr novinek [Newsletter]

Průkazové fotografie

 

Ateliéry pro focení skupinek a dětí máme v Novém Jičíně. V našich ostatních prodejnách  máme pouze ateliéry nastavené na průkazové fotografie. S nastavením na průkazové fotografie lze vyfotit pouze dospělou osobu se dvěma dětmi na klíně. Pokud potřebujete fotit děti, jak si hrají s hračkami v ateliéru, doporučujeme náš ateliér v Novém Jičíně.

 
Fotografujeme průkazové fotografie na různé průkazy a průkazky na vlak, tramvajenky, autobusy, IDOS, ODIS, ISIC, IYTC, ITIC, SCHOLAR, také na ŘP (řidičské průkazy), zbrojní průkazy, ZTP, fotografie na indexy, jednoduše na všechny typy fotografií jako jsou totožné s fotografiemi na ŘP (řidičské průkazy) dle nařízení Ministerstva dopravy ČR
Zhotovujeme i fotografie na Občanské průkazy. Fotografie na občanské průkazy se podobně jako fotografie na pasy fotografují na úřadech, které vyřizují tyto doklady, ale někteří fotografové umějí a mohou fotografovat i fotografie na občanské průkazy, které se musejí připravit dle specifických nařízení Ministerstva vnitra ČR, které pak zasíláme datovou schránkou do datové schránky Ministerstva vnitra ČR, kde se k těmto fotografiím dostanou jednotlivé úřady s rozšířenou pravomocí, které mohou vydávat občanské průkazy. Po vyplnění žádosti o občanský průkaz žadatel oznámí úřednici,že již má fotografii od fotografa a ta ji načte ze systému, ukáže žadateli, pro potvrzení, jestli je to správná fotografie. Tímto se zrychlí celý proces žádosti o občanský průkaz. Vytištěnou fotografii budete potřebovat pouze při žádosti o dočasný Občanský průkaz, který má omezenou platnost.

Fotografie na cestovní pas zhotovují na úřadě, protože do fotografie se vnášení biometrické údaje, což bylo fotografům v ČR znemožněno. Podobně i zde při žádosti o tzv. rychlopas s omezenou platností budete potřebovat vytíštěnou fotografii.
Fotografie na Řidičský průkaz zhotovujeme dle nařízení Ministerstva dopravy ČR.

Fotografie na zbrojní průkazy.

Fotografie na další průkazy a průkazky, jako např. tramvajenky, fotografie na indexy, fotografie na průkazky sportovních klubů nemusejí být přesně podle nařízení Ministerstva vnitra, mohou být zhotoveny s trošku menší hlavou, než je nařízeno pro oficiální doklady, na fotografiích se mohou fotografované osoby usmívat a dokonce mohou mít mírně natočenou hlavu. Fotografie pak může vypadat jako portrét, což se o předpisových fotografiích říct nedá. O fotografiích podle nařízení Ministerstva vnitra můžeme mluvit pouze jako o fotografiích pro identifikaci člověka. Pokud tedy potřebujete portrétní fotografii,  např. pro životopis, můžete nám to sdělit a my Vám uděláme portrétní fotografii. 

Oblíbeným omylem je, že člověk, který má v řidičském průkazu napsáno: "Brýle nutné", neznamená to, že musí mít fotografii s brýlemi, ale znamená to pouze, že musí řídit s brýlemi nebo s kontaktními čočkami. Na fotografii brýle nemusejí být. Protože pro identifikaci si vždy brýle můžete sundat. Také můžete mít brýle s různými obroučkami, takže na fotografii budete vypadat. Pokud však na fotografii budete chtít mít brýle za každou cenu, řekněte nám to a my Vás vyfotíme i s brýlemi. Fotografování na průkazy máme většinou nastavenotak, že fotografie jsou pořizovány při plošném difúzním světle, aby došlo k rovnoměrnému nasvětlení pleti což požadují předpisy pro oficiální doklady a navíc plošné difúzní světlo potlačuje zvýraznění struktury a v případě fotografie pleti potlačuje vrásky, což je v případě fotografování pleti mnohdy žádoucí. 

Fotografie 2x3 cm pro Slovenské dráhy jsou v poslední době hitem. Fotografujeme a zhotovujeme fotografie i v netypických formátech. Stačí se zeptat na našich prodejnách a ateliérech.


Napište nám

Naše zákaznická linka je k dispozici v pracovní dny od 9:00 do 17:00

Telefon:GSM: 730 626 611

Kontakt na naši zákaznickou linku